bir gunde implant

Bir Günde İmplant

Bir Günde İmplant tedavisi, kliniğine geldiğiniz gün operasyon geçirerek yeni dişinizle ayrılmanız demektir. Bu implant tedavisi , aylarca beklemek istemeyen hastalar için ideal çözümdür. Hastalar bu yöntemle hiçbir zaman dişsiz beklemek zorunda kalmazlar. Aynı gün güzel bir dişle hayatlarına devam ederler.

Bu yöntem aşağıdaki durumlarda kullanılabilir:

 • Tek diş implant
 • Birden fazla implant
 • Tüm ağız implant

 • Bir Günde Implant tedavisi ; gerek aynı şehirde yaşayan hastalar , gerekse yurtdışından gelen hastalar için kısa sürede etkili bir tedavi yöntemidir.Bu tedavi ile hastalar tedavinin ilk gününden itibaren dişsiz kalmadan hayatlarına devam edebiliyorlar. Bugün dişsizlik problemi çeken hastaların en çok tercih ettiği tedavi yöntemlerinin başında gelen “Bir Günde İmplant” tedavisi ile aylarca beklemekten kurtulabilirsiniz.


  Bir Günde İmplant Kimlere Uygulanır?

  Bu tedaviden en çok klasik implant yöntemi ile beklemek istemeyen , zamanında tedavi olmayı ihmal etmiş, sallanan ve hoş gözükmeyen dişlere sahip hastalar faydalanır. Bu hastalar tedavi sonrasında sağlıklı, güçlü dişlere kavuşmanın yanında, yeni sahip oldukları çekici gülüşlerinin doğal sonucu olarak yüksek bir özgüven hissine de sahip olurlar.

  Tedaviye uygun diğer hastalar da damak protezlerini kullanmakta güçlük çekenler, diş ve dişeti hastalıkları yüzünden kemik erimesi yaşayanlar, genetik olarak dişi eksik olanlar ve bir kaza sonrası diş kaybı yaşayanlardır.

  Vurgulanması gereken bir önemli bir husus daha vardir ki oda; implant diş tedavisi kişiden kişiye farklılıklar gösterebilmektedir. Bu da ancak kişinin diş hekimi tarafından muayene edilmesi sonucu belirlenebilmektedir.

  Bu değişiklik tedavinin uygunluğunu etkilediği gibi süresini de etkilemektedir. Bir Günde İmplant tedavisi de ancak diş hekimi kontrolünden sonra onaylanabilmektedir.

  Bir Günde İmplant Tedavisinin Faydaları

 • Standart implant uygulamaları gibi 6-12 aylık bekleme süresine gerek kalmaz.
 • Yayınlanmış bilimsel belgeler klasik yöntemlerle çok benzer başarı düzeylerini göstermektedir.
 • Hastalar çiğneme fonksiyonlarını kaybetmedikleri için çiğneme kalitelerinde, güven ve rahatlık düzeylerinde büyük iyileşmeler olduğunu söylemektedirler.
 • İyileşmekte olan diş eti üzerinde rahatsızlık yapan protez damaklardan kurtarır.
 • Tedavi sonrası hastalar neredeyse hiçbir şikayette bulunmazlar.
 • Hastalar yeni gülüşleriyle yenilenmiş bir özgüven hissederler.

 • Bir günde implant tedavisi her kişiye yapılabilir mi?

  İmplantların ve dişlerin bir günde tamamlandığı tedaviler son yıllarda sık uygulanmaya başlandığını görmekteyiz. Özellikle ağız durumları bu tedaviye müsait olan ve çene kemiği yeterli derecede olan hastalarda implantların dişler çekilmiş olsa bile aynı günde uygulanması ve arkasından hemen aynı gün dişlerin takılmabilmesi mümkün olabilmektedir.

  Bir günde implant tedavisi, yoğun enfeksiyon sebebi ile ileri derecede kemik kaybı olan hastalarda uygulanmayabilir. Hastanın bir gümde implant tedavisine uygun olup olmadığıda diş hekimi muayenesinden sonra diş hekimi karar verir.

  bir günde implant