tek dis implanti

Tek Diş implantı

Tek diş implantı adından da anlaşılacağı üzre bir diş eksikliğinin tedavisi için uygulanan implant yöntemidir.

Tek diş kaybı neden olur ?

Diş kaybı, çoğu kez diş çürüğünden, diş eti hastalıklarından veya travma gibi kazalardan dolayı meydana gelebiliyor. Önceleri tek diş kayıplarında yalnızca köprü veya protez gibi tedavi yöntemleri tercih edilirken, diş hekimliği alanındaki gelişmeler sayesinde implant uygulamaları ile tek diş kayıplarının tedavisi çok daha konforlu ve uzun ömürlü hal almıştır. Tek diş implantı, kişinin problemli bir dişini kaybetmesi sonrasında uygulanabilir. Çekilen dişin yerine, aynı anda veya belli bir süre sonra tek diş implant uygulaması yapılabilir.


Tek Diş İmplant Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Tek diş implantı sayesinde eskilerden sıklıkla kullanılan köprü tedavileri hızla azalmaya başlamıştır. İmplant tedavileri, tek diş kaybı yüzünden 2 komşu dişi kestirip köprü ayağı olarak kullanma döneminin sonunu getirmiştir.Tek diş implantlar sayesinde komşu dişlere herhangi bir zarar vermeden tek diş boşluğu giderilebilmektedir. Köprüye göre bakımı ve temizliği daha kolaydır. Tek diş implantı, doğal diş fonksiyonuna sahiptir ve aynı görünümü de sunar. Tek diş implantı doğal dişten ayırt etmek neredeyse imkansızdır.


Tek Diş İmplantı Herkese Uygulanabilir mi?

Tek diş implantının uygulanabilmesi için kişinin aktif büyüme sürecinin tamamlanmış ve yeterli kemik düzeyinin bulunması gerekir. Uygulanan implant, diş kökü görevi göreceği için dişi çevreleyen kemik yapı ne kadar kaliteli ve sağlam olursa, vidanın kemiğe tutunması da başarılı bir şekilde olur.


Tek Diş İmplantı ne zaman uygulanmalı ?

Tek diş eksikliklerinde diş çekiminin akabinde hemen ya da en kısa süre içinde tek diş implant uygulanması hem diş çekilen bölgedeki çene kemiğinin korunmasını sağlayacak hem de komşu dişlerin çekim boşluğuna doğru kaymasını engelleyecektir.


Tek Diş Implant Fİyatları

Tek Diş implant fiyatları kullanılan implant markasına göre farklılık göstermektedir. İmplant markaları ve fiyatları ile ilgili bilgi almak için diş hekiminize danışabilirsiniz.

tek diş implantı