dent halikarnas total bakim

Dent Halikarnas genel bakım , sizlere sadece diş taşı temizliği değil komple ağız bakımı ve hijyeni sunar.


Dent Halikarnas genel bakım işleminde ne yapıyoruz?

Dişlerin yüzeyindeki diş taşları ultrasonik cihazlar ile temizlenir ardından polisaj (cila) işlemi uygulanır. Akabinde airflow işemi uygulanır.(Basınçlı su ve mikro tanecikler yardımı ile gözümüzün göremediği ve aletlerimizin ulaşamadığı bölgere ulaşıp diş yüzeylerinin plak ve bakterilerden temizlemesi işlemi ) Daha sonra dil yüzeyi temizlenir ve ozon uygulanarak mekanik olarak kalan bakterilerin ve mikropların tamamen arındırılması sağlanır.
Son olarak da flor uygulaması yapılarak diş minelerinin güçlendirilmesi ve oluşabilecek hassasiyetlerin azaltılması sağlanır.


Diş ve Dişeti hastalıkıları neden oluşur?

Ağız ortamı gün içinde yediğimiz içtiklerimizle hatta soluduğumuz hava ile vücudumuza mikrop ve bakterilerin giriş kapısıdır. Tabiri caizse ağzımız, maalesef ki vücudumuzun en mikroplardan zengin ortamı olmaya aday bir organımızdır . Hal böyle olunca bakteriler de bizim yediğimiz içtiğimiz besinleri kullanarak beslenir ve başta diş çürükleri ve dişeti hastalıklarına yol açarlar.

Diş ve Dişeti hastalıklarından nasıl korunabilirim?

Tabii ki uygun ağız hijyeni ile bu olay problem olmaktan çıkmaktadır. Eğer ağzımızda bakteriler için besin olabilecek yiyecek artıklarını barındırmaz isek diş ve dişeti hastalıklarından korunmuş oluruz.
Bunun yolu da doğru şekilde, doğru teknik ve yeterli sürede, dişlerimizi günde 2 kere fırçalamak, diş ipi ile ara yüzeylerin temizliğini yapmak ve de yılda 2 kere dişlerimizi profesyonel şekilde temizletmekten geçer.

dent halikarnas total bakım