seffaf plak

Şeffaf Plak

Diş çarpıklıklarını düzeltme tedavisinde uygulanan yeni teknoloji Şeffaf Aparey sayesinde, diş teli kullanmanıza gerek kalmadan tamamen şeffaf plaklar aracılığı ile dişlerinizi olması gereken ideal pozisyona getirebilir ve düzgün, sağlıklı dişlere sahip olabilirsiniz.

Ortodonti dünyasında yaşanan teknolojik bir devrim olarak nitelendirilen şeffaf aparey, dişlerin şeffaf plaklar sayesinde estetik kaygı bulunmaksızın düzeltilmesini sağlayan ve aynı zamanda dijital ortamda dişlerinizin nasıl bir yapıya sahip olacağını anlık olarak gösterebilen bir programa sahip ortodontik tedavi yöntemidir.

• Şeffaf apareyler tamamen şeffaf plaklardan oluşmaktadır. Bu sayede dışarıdan bakıldığında fark edilemezler. En yakınlarınız bile (arkadaşlarınız, aileniz ) fark etmekte zorlanacaklardır.

• İstenildiği zaman takıp çıkarma imkanı bulunmaktadır.

• Ağrısız tedavi yöntemidir. Metal tellerinde sıkça karşılaşılan ağrı, sızı ve acı hisleri ile kesinlikle karşılaşılmaz.

• Metal diş tellerinde olduğu gibi estetiksel bir kaygı yaşanmaz. Aile, iş ve sosyal yaşantınıza hiçbir kaygı duymadan devam edebilirsiniz. Özellikle çocukların ve gençlerin diş çarpıklığı tedavilerinde yaşadıkları psikolojik sorunların önüne geçmektedir.

• Ağız kokusu, damağa telin batması, diş fırçalama da yaşanan bütün sıkıntıları çözen bir tedavi yöntemidir. Kesinlikle sesinize ve konuşmanıza etki etmez.

• Tedavinizin daha hızlı tamamlanmasını sağlar.

• Her yaşta uygulanabilmektedir.

Simülasyonu hekiminiz ile birlikte inceledikten ve onayladıktan sonra Şeffaf plaklarınız hemen üretilerek tedaviye başladığınız diş hekimi – ortodontiste gönderilir.

Kullanılacak apareylerin sayısı ve tedavi süresi, yapılan bu 3 boyutlu simülasyondan sonra netleşmiş olacaktır. Size özgü üretilen Şeffaf Aparey'leri sıralı bir şekilde her gün günde 20-22 saat kullandığınızda dişler simülasyonda görüldüğü gibi hareket etmeye başlayacaktır. Mesela sizin ağız çapraşıklığını düzeltebilmemiz için 6 aparey gerekiyor ise bu toplamda 12 haftalık bir tedavi olacağız anlamına gelmektedir. Şeffaf aparey ortalama tedavi süresi 3-6 ay arası değişmektedir.

Şeffaf Aparey’in tercih edilmesinin en büyük 4 sebebi aşağıda listelenmiştir.

1. Tamamen şeffaf olması ve dışarıdan bakıldığında fark edilememesi,

2. İstenildiği zaman çıkarabilme şansının bulunması,

3. Ağrı, sızı ve acı hissinin yaşanmaması,

4. Kesin bir tedavi yöntemi olması ve tedavi sürecinin dijital ortamda takip edilebilmesidir.

Şeffaf aparey sağlayıcıları olan ortodontist ve diş hekimlerimiz arasında yapılan araştırma çalışmamız sonucu Şeffaf Aparey’i tedavi yöntemi olarak kullanmalarının en büyük 4 sebebi aşağıda listelenmiştir.

1. Daha kısa sürede daha fazla hastaya şeffaf plak tedavisinin uygulanabilmesi,

2. Şeffaf aparey tedavi yöntemini kullanan hastalardan gelen olumlu yorumlar ve teşekkürler,

3. Tamamen yerli üretim olmasından kaynaklı aynı gün içerisinde ya da 1-2 iş gününde şeffaf plağın üretilmesi ve doktor aracılığı ile hastaya ulaştırılabilmesi,

4. Geliştirilen özel yazılımlar sayesinde dişlerin 3 boyutu bir şekilde nasıl bir düzelme sağlayacağının takip edilebilmesidir.

şeffaf plak